راه های مقابله با زره پوش های چینی،خریداری شده توسط حکومت (شش نکته اساسی برای مقابله با زره پوشهای آب پاش )


با بررسی عکسهای به دست آمده از زره پوشهای ضد شورش آب پاش که اخیراً توسط جمهوری اسلامی از چین خریداری شده است و همچنین مطالعه اظهار نظرهای متخصصین زره پوشها، نکات اساسی زیر برجسته می گردد:


1- نقاط ضعف زیره پوش عبارتند از لوله های آب پاش، چرخ ها و شیشه ها


2- لوله های آب پاش تعبیه شده در بالای خودرو بدون محافظ بوده و مهار آنها، به کلی سیستم را ناتوان خواهد کرد. در صورتی که بتوان حلقه ای از پیش آماده به دور هر دو لوله انداخت، با توجه به کنترل مجزا از یکدیگر این لوله ها، درگیری دو لوله با هم می تواند با احتمال بالایی سیستم کنترل را از کار بیاندازد.

3- پرتاب اشیاء سنگین به روی لوله های آب پاش، در صورت ادامه دار بودن، آنها را غیر فعال خواهد کرد که البته انجام چنین کاری با توجه به قدرت پرتاب هفتاد و پنج متری آب پاش و عدم امکان نزدیک شدن به زره پوش اندکی مشکل است.

4- مرکز فرماندهی زره پوش، اتاقک جلوی خودرو است. مؤثرترین روش برای متوقف کردن زره پوش، کور کردن دید راننده خودرو است. این کار با استفاده از ایجاد دود و پرتاب کیسه های رنگ به روی شیشه خودرو امکانپذیر است. شیشه های کوچک ایستک و دلستر به دلیل امکان پرتاب به فاصله های دورتر مناسبترند. نوع رنگ و تینر مورد استفاده باید از نوعی باشد که چسبندگی لازم را داشته و در کوتاه ترین زمان ممکن خشک شود تا با برف پاک کن خودرو قابل رفع نباشد. دراین مواقع رنگ را با چسب چوب مخلوط می کنند.

5- روشی دیگر برای کور کردن راننده استفاده از توپ های شیشه ای محتوی رنگ و پرتاب آنها با کمک تیرکمان سنگ انداز است. به این ترتیب، دور از حلقه برد آب پاش و حتی خارج از تیررس تیراندازهای احتمالی خواهیم بود.

6- فرش کردن مسیر حرکت خودرو از میخهای سه سر به چرخهای دستگاه آسیب نخواهد رساند. لاستیکهای خودرو از نوع توپُر می باشند و پنچر کردن انها امکان پذیر نیست چون اصلا هوایی داخل انها نیست که بخواهد خارج شود. بهترین راه برای از کار انداختن انها، پرتاب مو*لو-تو/ف به طرف چرخ های جلو می باشد. این کار باعث آتش گرفتن تایر ها شده، و بعد از اتش گرفتن تایر، حداکثر 15 ثانیه طول می کشد تا خودرو بایستد.

7- استفاده از بمبهای آتشزا و بنزینی به دلیل امکان آسیب رسانی به راننده و افراد داخل کابین خودرو که غالباً جزو هموطنان مأمور به وظیفه است، پیشنهاد نمی شود. اما اگر زیادی به وظیفه اش خوب عمل می کند، به او رحم نکنید، وگرنه او به شما رحم نمی کند.

بهترین راه برای بی اثر کردن این وسیله، سد کردن راه آن به وسیله ی سنگ های بزرگ و موانع است.
برای این کار می توانید از بتن های کنار جدول، نرده های میان بلوار، ماشین های پلیسی که خالی مانده و… استفاده کنید.
یادتان باشد سنگ های بزرگ یا همان بتن های جدول را یک جا ومتمرکز نچینید، بلکه باید آن ها را به شکل پراکنده قرار دهید.
نرده ها را به صورت عدد هشت فارسی بگذارید. خودرو ها را وسط خیابان قرار  دهید و لاستیک ها یشان را پنچر کنید تا ماموران آنها را حرکت ندهند.

پیشنهادهای شما را نیز خواهیم شنید.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s